Burbulīte un Mikrobs
Projekts par NR.1 roku mazgāšanu


Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, kas bērnam būtu jāapgūst no mazotnes jau ģimenē, diemžēl daudzi bērni ne tikai nav iemācīti regulāri mazgāt rokas, bet pat nevēlas to darīt. Taču mediķi ir pierādījuši, ja regulāri un pareizi netiek mazgātas rokas, cilvēks var saslimt ar neskaitāmām slimībām, tostarp caureju, gripu un hepatītu.

Tādēļ, lai aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību un jau pirmsskolas vecumā iemācītu pareizas un regulāras roku mazgāšanas nozīmīgumu, 2014. gada oktobrī AS Drogas pirmie radīja korporatīvās sociālās atbildības projektu Vispasaules roku mazgāšanas dienas aktualizēšanai Latvijā, kas visā pasaulē tiek atzīmēta 15. oktobrī.

 

NR.1 PROJEKTS PAR ROKU MAZGĀŠANU!

Roku mazgāšanas nozīmīgums Latvijas sabiedrībā ir izskanējis arī iepriekš, piemēram, Bērnu Klīniskā universitātes slimnīca ir radījusi roku mazgāšanas dziesmu, higiēnas ievērošanu dažādās aktivitātēs ir uzsvēris Slimību profilakses un kontroles centrs, taču AS Drogas apvienoja visu iepriekš minēto, pievienoja jaunas sastāvdaļas un radīja vienotu ilgtermiņa projektu.

Projekta ietvaros radīti speciāli tēli – Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs, kuri atraktīvā, teatrālā un mazos smīdinošā veidā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas roku mazgāšanas dziesmu māca, kāpēc, kad un kā ir jāmazgā rokas.

Lai roku mazgāšanas svarīgums bērniem paliktu atmiņā pēc iespējas labāk un ilgāk, izstrādāti arī citi izglītojoši materiāli – plakāts ar 8 roku mazgāšanas soļiem, informatīvas uzlīmes uz ziepēm, dažādi krāsojamie zīmējumi, kuros bērni var uzzīmēt apgūto, un uzlīmes.

2015.gadā radīts noderīgs mācību video, kā pareizi jāmazgā rokas, un šī mājas lapa, kurā pieejami visi projekta materiāli, tai skaitā, roku mazgāšanas dziesma un tās vārdi. Visi materiāli ir pieejami latviešu un krievu valodā.

Projekts un tā materiāli tapuši ciešā sadarbībā ar Veselības inspekciju, Slimību profilakses un kontroles centru un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem.

 

BRĪVPRĀTĪGO DARBS

Kopš 2014. gada Vispasaules roku mazgāšanas diena ir „izaugusi” par Vispasaules roku mazgāšanas mēnesi, kura laikā oktobrī Drogas darbinieki, tai skaitā, Negantais Mikrobs un Ziepju Burbulīte, brīvprātīgi viesojās bērnu dārzu grupiņās visā Latvijā. Ciemošanās laikā bērniem tiek sniegts priekšnesums, kurā tiek jautāts, kādās situācijās jāmazgā rokas un ar roku mazgāšanas dejas palīdzību tiek iemācīti 8 pareizas roku mazgāšanas soļi. Pēc priekšnesuma bērni saņem Valsts Inspekcijas apstiprinātas ziepītes, krāsojamās lapas, uzlīmes un roku mazgāšanas soļu plakātu.

Visas šīs aktivitātes nebūtu iespējamas bez Drogas brīvprātīgo atbalsta un palīdzības – projektā ik gadu iesaistās 80% darbinieku no biroja un veikaliem visā Latvijā, organizējot ciemošanos katrā bērnu dārzā, gatavojot paciņas ar materiāliem, iejūtoties tēlu lomās, pūšot burbuļus, kļūstot par dīdžejiem un fotogrāfiem.

Projekts ir arī daļa no Drogas mātes kompānijas A.S. Watson Group filantropijas programmas „Project LOL” jeb „Lots of Love, Lots of Laughs”, kas paredzēta, lai sabiedrībai sniegtu palīdzību trīs pamatgrupās – veselības aprūpē, izglītībā un sabiedrības aprūpes aktivitātēs. Vairāk informācijas par „Project LOL” mājas lapā http://projectlol.aswatson.com

 

 

Drogas korporatīvās sociālās atbildības projekts Drogas